Czy na problemy z potencją może pomóc psychoterapia?

Skala tego problemu

Zaburzenie seksualnej potencji znane jest powszechnie jako impotencja. Problem ten dotyka mniej więcej jednego na dziesięć mężczyzn. Są to osoby w wieku dwudziestu jeden do siedemdziesiątego piątego roku życia. Problem z potencją utożsamiany jest z zaburzeniami wzwodu. Światowa Organizacja Zdrowia impotencję (termin) zastąpiła pojęciem medycznym znacznie dokładniejszym. Chodzi o zaburzenia erekcji. Pamiętać należy, że o wszelkich zaburzeniach mówi się dopiero, gdy problem z potencją się zdarza wielokrotnie podczas płciowego współżycia. W czasie kontaktów seksualnych epizodycznych, a już szczególnie, gdy towarzyszy nam zmęczenie czy też stres, to problem jak najbardziej jest normalnym zjawiskiem. Punktem wyjścia jest likwidacja wszelkich problemów z erekcją przy pomocy wizyty u seksuologa czy też u urologa. Lekarz dokładnie zdiagnozuje przyczynę oraz zaleci nam leczenie odpowiednie.

Jak psychika wpływa na problem z potencją?

W niemal osiemdziesięciu procentach problemy z potencją mają źródło dokładnie w psychice. Problemy z potencją obecnie ma coraz więcej panów. Nie jest to w żadnym wypadku zaburzenie, które jest przypisane do wieku starszego. W problemie o czysto psychicznym podłożu mechanizm erekcji jest dokładnie blokowany obojętnie czy doszło do fizycznych urazów lub też organicznych chorób. W związku z tym brak erekcji wystąpić może nawet u zdrowego oraz także u młodego mężczyzny. Erekcja jest symbolem męskości jak i także zdrowia. W związku z tym jej brak powoduje lęk u mężczyzny, depresję, kryzys emocjonalny czy też niepokój. Sytuacje, które powodują problemy z zaburzeniami potencji o psychogennym podłożu to:

  • kompleksy, obawa przed kompromitacją, zaniżona samoocena,
  • lęk przed jakimiś konkretnymi sytuacjami, na przykład ciążą niechcianą,
  • wyparte oraz ukryte homoseksualne skłonności,
  • nieporozumienie w związku jak na przykład: nadmierna kontrola, częste kłótnie czy też brak zaufania.

Co musimy wiedzieć o psychoterapii?

Tego typu psychoterapia zawsze się rozpoczyna od wywiadu dokładnego. Musimy wypełnić kilka psychotestów oraz także odpowiedzieć na pytania standardowe. Bardzo często w tym procesie angażowana jest także partnerka. To może zapewnić danemu mężczyźnie komfort dodatkowy. Także może to mieć wpływ na otwartość podczas tego rodzaju spotkań. Rozmowa szczera o problemach na pewno wzmacnia relacje. W związku z tym psychoterapia łączona powinna być z innymi metodami leczenia jak na przykład farmakologicznymi (przyjmowanie leku Kamagra, Viagra). Celem głównym psychoterapii jest przywrócenie seksualnej sprawności. Dziać się to będzie przez dotarcie do samych przyczyn zaburzeń. Ważne jest także to, aby podczas leczenia mężczyzna się otworzył, ponieważ będzie dzięki temu w stanie pokonać bariery. Uda się także rozwiązań konflikty wewnętrzne oraz przełamać mechanizmy wadliwe. Podczas terapii jest prowadzona praca nad odbudowaniem poczucia wartości własnej oraz także wyrobienia realnych oczekiwań związanych z seksualnym życiem. Podczas leczenia przechodzi się kolejne z etapów. Pozwalają one na podejście kompleksowe oraz eliminację problemu. Terapeuta przekazuje wszelkie informacje dotyczące zaburzenia. Wyjaśnia dokładnie na czym polegać będzie proces leczenia. Zostaje także przeprowadzona praca, aby zlikwidować lęk dotyczący seksualnych zachowań oraz seksu.

Czego nauczy się mężczyzna?

Oprócz tego wszystkie co powyżej także mężczyzna samodzielnie czy też ze swoją partnerką uczy się w miarę konstruktywnego rozwiązywania wszelkich problemów w samym związku jak i także sposób na pogłębienie relacji oraz również zwiększenie zaufania wzajemnego. Faza końcowa terapii polega na zapobieganiu nawrotów. Zaburzenia erekcyjne dla mężczyzny są problemem wstydliwym. Często nie szuka on pomocy fachowej. Jest to naprawdę bardzo duży błąd. Obecnie medycyna w przypadkach wielu jest nam w stanie pomóc. Szukanie jakiś rozwiązań na własną rękę kończy się nierzadko pogłębieniem problemu oraz jeszcze większą naszą frustracją. Farmakologiczne środki mają zastosowanie w zaburzeniach, które występują na organicznym tle. W związku z tym ich stosowanie samodzielne nie pomoże gdy samo podłoże jest psychogenne. Oprócz tego w przypadku problemów tego typu zdecydowanie się sprawdza zasada, że im zwlekanie dłuższe, tym musimy się liczyć z czasem oczekiwania znacznie dłuższym na jakiś rezultat terapii podjętej. Oczywiście możemy także podjąć się zażywania leków jak na przykład Kamagra. Nie musimy się obawiać jakiś skutków ubocznych. Są one niesamowicie łagodne, co jest dla nas bardzo dobrą wiadomością. Kolejna dobra wiadomość, to fakt że nie musimy się obawiać ceny leku Kamagra. Jest ona niezmiernie przystępna i jak najbardziej nam ona odpowiada. Co jak co, ale naprawdę odpowiada nam to niezmiernie. Nie ma co się dziwić, że wielu mężczyzn wybiera właśnie Kamagrę, a nie Viagrę, której cena może nas zwalić z nóg. Zapamiętajmy sobie to dokładnie i pamiętajmy o tym przy wizycie u lekarza.

Artykuł na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *